2% z Dane

Pre Martinský klub priaznivcov cestovania

ĎAKUJEME, ŽE NÁM POMÁHATE

O vaše 2% z dane z príjmu sa uchádzame aj v roku 2023. Len vďaka ním, sponzorom a projektom, ktorým sa venujeme, môžeme pravidelne organizovať jeden z najväčších cestovateľských festivalov na Slovensku s niekoľkodňovým programom, výstavy, súťaže a teraz opäť aj cestovateľské večery pre všetkých návštevníkov bez potreby platiť vstupné.
Kompletná suma peňazí z vašich príspevkov ide výhradne do organizácie festivalu a ďalších podujatí, na ktorých sa naše združenie podieľa. Prispievate tak na festival Bez hraníc, fotografické výstavy, vzdelávacie aktivity, cestovateľské večery či činnosť zameranú na osvetu v oblasti ľudských práv.
Ďakujeme.

Niektoré aktivity uskutočnené (aj) vďaka vašim príspevkom

CESTOVATEĽSKÝ FESTIVAL BEZ HRANÍC

Cestovateľský festival Bez hraníc patrí k tradičným a najväčším nekomerčným podujatiam svojho druhu na Slovensku. Svoje si nájdu nielen milovníci cestovania a hôr, ale aj všetci ľudia s otvorenou mysľou a láskou k poznávaniu neznámeho. Bez hraníc je festival o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode.

VRCHOLOVÁ KNIHA NA VEĽKEJ LÚKE

V roku 2017 naše občianske združenie osadilo na najvyššom vrchole Lúčanskej časti Malej Fatry – Veľkej lúke, vrcholovú knihu. Od vtedy sme ich tam vymenili už takmer tucet. Každá jedna je plná milých zápiskov skúsených turistov, malých dobrodruhov, rodín či partií priateľov. Prichádzajú sem ľudia zo všetkých končín: od Japonska, cez Maďarsko, Česko, Poľsko, až po Anglicko či Zámorie. Sme radi, že sme toto krásne miesto mohli aj vďaka vám touto cestou obohatiť.

CESTOVATEĽSKÉ VEČERY

Cestovateľské večery dávajú možnosť nekomerčným cestovateľom prezentovať svoje zážitky z ciest, fotografie, videá a samozrejme autentické skúsenosti. Diváci tak majú možnosť získať neoceniteľné rady o cestovaní v danej krajine, ktoré môžu pomôcť pri plánovaní vlastného dobrodružstva.