Pamäť Turca

Teší nás. že svojou troškou prispievame k vzniku zaujímavých prác z fotoworkshopov …

V rámci osláv 50. jubilea súťaže amatérskej fotografie AMFO vznikol jedinečný súbor workshopov na tému Pamäť Turca, ktoré vyvrcholia spoločnou výstavou jeho účastníkov v Turčianskej galérii v Martine, kde sa bude konať aj tretie, záverečné stretnutie.

Jeho účastníci, uzavretá skupina fotoamatérov, ktorí sa zapojili do súťaže AMFO, si nenechali ujsť príležitosť individuálne konzultovať svoju tvorbu s profesionálnymi lektormi. Vďaka projektu sa vytvorí tvorivá atmosféra spoločných stretnutí a diskusií týchto fotonadšencov. Samotné workshopy majú široké zameranie na rozvoj fotografických zručností fotoamatérov od fotografie architektúry a mestských zátiší s Emou Lančaričovou, cez fotografiu krajiny s Michalom Hubom, až po analýzu a dramaturgiu fotografií pri tvorbe zinu s Dominikou Jackuliakovou. Každý z lektorov priblíži jednu tému a pomôže s budovaním fotoprojektu až po jeho finalizáciu. 

Spoločne vybrané práce budú prezentované na výstave Pamäť Turca v Turčianskej galérii v Martine.

Naším cieľom je podnietiť nadšencov fotografie z rôznych častí Slovenska, aby sa stali citlivými zaznamenávateľmi svojho okolia a uchovávali fotosvedectvá doby aj pre ďalšie generácie.

Podujatie organizačne zabezpečuje Národné osvetové centrum, Martinský klub priaznivcov cestovania a Turčianska galéria v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Podujatie je podporené z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancované s podporou Národného osvetového centra.

Tretí cyklus fotografických workshopov pod spoločným názvom Pamäť Turca sa uskutoční v dňoch 23. – 25. septembra 2022 v priestoroch Turčianskej galérie.

Veríme, že radi navštívite výstavu prác, ktorá vznikne z fotoprojektu Pamäť Turca, a jej výsledky Vás zaujmú a inšpirujú možno i k vlastnej fotografickej tvorbe. Slávnostné otvorenie výstavy bude 13. októbra 2022 v priestoroch Turčianskej galérie v Martine.

Radoslav Pančík

FOTOGRAFIE Z FOTOWORKSHOPOV

Výstupy z fotoworkshopov si budete môcť pozrieť na spoločnej výstave v Turčianskej galérii v Martine, ktorej vernisáž sa uskutoční 13. októbra 2022. Výstava prinesie mnoho inšpiratívnych pohľadov na tému Pamäť Turca.

Podujatie je podporené z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancované s podporou Národného osvetového centra.