Archív festivalu

Cestovateľský festival Bez hraníc patrí k tradičným a najväčším nekomerčným podujatiam svojho druhu na Slovensku. Svoje si nájdu nielen milovníci cestovania a hôr, ale aj všetci ľudia s otvorenou mysľou a láskou k poznávaniu neznámeho. Bez hraníc je festival o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode. 

Prezrite si archív minulých ročníkov.

Aj úvod 12. ročníka festivalu Bez hraníc tradične patril „domácim“ prezentujúcim. Okrem Tomáša Kubíka a Maťa Hroteka si prezntáciu pripravili aj organizátori. Cyklotrip po Bulharsku a Grécku, roadtrip po Rumunsku a ultrabehy po Slovensku. 
V piatok sme sa presunuli na Martinské hole a teda bol to zážitok. Koho obišiel dážď, chytila zas hustá hmla. Ale ani to neodradilo desiatky ľudí, ktorí zaplnili jedáleň na chate, aby prišli na tri parádne horské a horolezecké prednášky. 
V Barmuseu plná sála privítala 7 hostí – Sveťa Krna, Janu Čavojskú, Jána Husára, Iva Dokoupila, Peťu Pogányovú, Peťa Lacka a Jana Rendla. Ešte raz ďakujeme za výborné prednášky!
Súčasťou programu bol aj krst knihy Jany Čavojskej – Dunaj, rieka príbehov. Dostali sme sa aj k žrebu výhercu ceny za správne odpovede vo fotohádanke. Spomedzi všetkých zúčastnených vyhrala Peťa Pogányová.

Prvý festivalový deň sme v Barmuseu videli tri výborné cestovateľské prezentácie a po dvoch rokoch sme opäť neboli v sále sami, čo nás nesmierne teší.
Horské prezentácie na Chate Martinské hole taktiež nesklamali. Prešli sme mýtický Altaj, videli sme nádherné zábery z Nórska aj dobrodružstvá z lezenia od Tomašovského výhľadu po Himaláje.
Vyvrcholenie festivalu v podobe šiestich prezentácií bolo ako obvykle v sobotu. Od Albánska na bicykli cez všehochuť s cestovateľom Braňom Štefánikom až po cestu SNP, ktorou nás v závere previedol Sveťo Krno. Situácia žiaľ bola a stále je zložitá, o to úžasnejšie však je, akí skvelí ľudia prišli a najmä, že sály nezostali prázdne. Vážime si, že vás prišlo tak veľa napriek všetkým obmedzeniam a ďakujeme, že ste ich rešpektovali. Viacerí sme boli príjemne prekvapení, môžeme povedať, že podujatie sa vydarilo nad naše očakávania.

Staršie ročníky ...

FESTIVAL 2019
FESTIVAL 2018
FESTIVAL 2017
FESTIVAL 2016
FESTIVAL 2015
FESTIVAL 2014
FESTIVAL 2013
FESTIVAL 2012
FESTIVAL 2011