Adamják 2023

Roman Adamják:

Jordánsko, otvorená a krásne surová krajina

O ROMANOVI

Som rodený Martinčan so silnou väzbou na hory, cestovanie a fotografovanie. Chodiť po horách som začal ako malý chlapec vďaka rodičom, ktorí si nevedeli predstaviť víkend v meste. Otec bol, popri turistike, náruživý fotograf byliniek a kvetov, hlavne tých vysokohorských. Často sa krčil s foťákom (vtedy na film) pri potokoch, na skalách a v trávach. Tam niekde mi učarovala fotografia. Dodnes si prezerám jeho diapozitívy. Sám som začal fotiť ešte ako 10-ročný a fotil som všetko. Neskôr, na strednej škole, som začal s fotografiou pracovať v tmavej komore a skúšali sme všelijaké čary. Príchodom digifotky som sa aj ja presedlal na moderné technológie, čo mi dalo veľmi veľa možností
na zistenie, kam s fotkou chcem kráčať. Nasýtil som sa dokonalostí a opäť som sa vrátil k analógovým fotoaparátom. Hľadám, zbieram staré kúsky a aktívne na ne fotím.

PREDNÁŠKA

JORDÁNSKO, OTVORENÁ A KRÁSNE SUROVÁ KRAJINA

Jordánsko je krajina, ktorá vo mne vyvolala pocit iného sveta oproti svetu ich susedov. Nakoľko je môj pohľad správny, netuším, no ja vidím Jordánsko ako krajinu, ktorá vie žiť v pokoji a tolerancii v obkľúčení krajín, o ktorých sa to nedá povedať. Aj to je Stredný východ.