Kacinová 2023

Martina Kacinová:

Dobrodružstvo číha za rohom

O MARTINE

Turistický magazín Televíkend sa s malými prestávkami a obmenami vysiela na Slovenskej televízii viac ako 30 rokov. Tak dlho je na obrazovkách snáď okrem nás iba spravodajstvo a počasie. 😉 Pre reláciu vyberám lokality na nakrúcanie, tvorím scenár, venujem sa réžii, redaktorskej práci a moderovaniu. 

Nakrúcanie na „pľaci“ je samozrejme tá najkrajšia časť tvorby, ale je to iba trčiaca špička ľadovca, ktorú vidno, a celá prípravná práca a postprodukcia je ukrytá pod hladinou. Samozrejme, že príroda je pre mňa to najkrajšie možné pracovné prostredie, ale rozhodne si ju chcem vychutnať aj s čistou hlavou, takže aj voľné chvíle trávim najčastejšie v horách. Nie je to pre mňa životný štýl alebo záľuba, je to pre mňa to najprirodzenejšie prostredie a absolútna súčasť mňa. Najradšej vyhľadávam lokality, kde môže prúdiť čistá energia prírody bez interakcie s mnohými ľuďmi, a úplne najviac ma lákajú miesta, kde sú už len skaly a živly. Určite rada objavujem nové miesta, ale často svet vnímam aj tak, že sa namiesto tlaku „ďalej“, „vyššie“, „rýchlejšie“ oddám minimalizmu a tichému užasnutému pozorovaniu prírody v známom prostredí.

PREDNÁŠKA

DOBRODRUŽSTVO ČÍHA ZA ROHOM​

Turistický magazín Televíkend vysiela RTVS – Slovenská televízia viac ako 30 rokov. Za ten čas sa viacerým tvorcom podarilo precestovať Slovensko krížom – krážom a priebežne mapovať turistické atrakcie aj „divočinu“, ktorá je masovému turizmu stále skrytá. Namiesto čakania v rade na rebríky v Slovenskom raji navštívte Jarabinský prielom. Namiesto zápchy pod Rysmi objavíte s nami a s horským sprievodcom unikát Vysokých Tatier – Ťažkú dolinu. Poznáte hrebeň s pocitmi VHT turistiky pri Tisovci, panónsky háj s dubmi starými niekoľko stoviek rokov pri Zvolene alebo nedotknutú divokú Horšiansku dolinu pri Lučenci? Dobrodružstvo číha za rohom – ak máte oči a uši otvorené a nepodľahnete len masovému „insta“ turizmu.