Pogányová 2023

Petra Pogányová O PETI Plavovlasá cestovateľka, ktorej učarovala Stredná Ázia a Blízky východ…Rada vymýšľa a plánuje nové výlety. Miluje chilli jedlá a vôňu diaľok. Môžete ju stretnúť aj ako sprievodkyňu…

Čavojská 2023

Jana Čavojská O JANKE Reportérka, fotografka a videožurnalistka. Zaujímajú ma ľudia a ich príbehy kdekoľvek na svete vrátane konfliktných oblastí, krajín s komplikovaným medzinárodným statusom, prebiehajúcich kríz a katastrof. Pracovne som s fotoaparátom precestovala takmer sedemdesiat krajín, mnohé z nich opakovane.  VIAC PODROBNOSTÍ Robila som reportáže napríklad z Južného Sudánu, Haiti po zemetrasení, hranice s …

Čavojská 2023 Čítajte viac »

Sveťo Krno 2023

Svetozár Krno patrí k priekopníkom slovenskej expedičnej a diaľkovej turistiky. Okrem dosiaľ u nás iba raz zopakovanej dvetisíckilometrovej hrebeňovky Karpát absolvoval podobné podujatia v balkánskej, jadranskej, východoalpskej, pyrenejskej, apeninskej, islandskej, maďarskej, korzickej, sardínskej, zakarpatskej, česko-moravskej a krymskej horskej sústave. Dvakrát prešiel Cestu hrdinov SNP.

Bez hraníc 2022

Festival Bez Hraníc 2022 12. ročník … o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode „Hranice? Nikdy som žiadne nevidel, ale počul som, že existujú v mysliach niektorých ľudí.“​– Thor Heyerdahl program sprievodný program hostia fotografie Program ŠTVRTOK (3. 11.) Miesto: BARMUSEUM 17:30 Lucia a Radoslav Pančíkovci: Putovanie naprieč Rodopami Ako sme sa prebicyklovali Rodopami od západu …

Bez hraníc 2022 Čítajte viac »

2% z dane v roku 2023

O vaše 2% z dane z príjmu sa uchádzame aj v roku 2023. Len vďaka ním, sponzorom a projektom, ktorým sa venujeme, môžeme pravidelne organizovať jeden z najväčších cestovateľských festivalov na Slovensku s niekoľkodňovým programom, výstavy, súťaže a teraz opäť aj cestovateľské večery pre všetkých návštevníkov bez potreby platiť vstupné.
Kompletná suma peňazí z vašich príspevkov ide výhradne do organizácie festivalu a ďalších podujatí, na ktorých sa naše združenie podieľa. Prispievate tak na festival Bez hraníc, fotografické výstavy, vzdelávacie aktivity, cestovateľské večery či činnosť zameranú na osvetu v oblasti ľudských práv.
Ďakujeme.

MOSTY KULTÚR: Kosovská rozmanitosť | Lucia a Radoslav Pančíkovci

Po dobu niekoľko rokov boli mimoriadne úspešným podujatím pravidelné cestovateľské večery. Každý mesiac sme sa tu stretávali v príjemnej atmosfére so zaujímavými ľuďmi, našli sme mnoho inšpirácií, vymenili sme si skúsenosti. Ku spoločným stretnutiam sa teraz chceme vrátiť. A opäť nielen na cestovateľské témy, preto pod novým názvom: Mosty kultúr.

Cestovateľské večery sú späť

Cestovateľské večery dávajú možnosť nekomerčným cestovateľom prezentovať svoje zážitky z ciest, fotografie, videá a samozrejme autentické skúsenosti. Diváci tak majú možnosť získať neoceniteľné rady o cestovaní v danej krajine, ktoré môžu pomôcť pri plánovaní vlastného dobrodružstva.

Expedície 2022

Pozývame vás na 35. ročník jedinečného festivalu Expedície, ktorý sa uskutoční 3. decembra v Bratislave. Organizuje ho náš každoročný hosť, priekopník expedičnej turistiky a kamarát Sveťo Krno. Festival podobne ako naše podujate nesie myšlienky nekomerčného cestovania a preto budeme radi, keď prídete. My tam budeme. Vstup je voľný.